Header Image

PATRICIA- Mamma till tre små!

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Man kan faktiskt trolla.

Publicerad,

Många gånger så kan man faktiskt trolla med lite medel.
Häromdagen  så hade jag en kund här hemma vars hår hade gått av efter ett gäng med hemmablekningar! hon hade tuffsar i hela hårbotten och hennes man hade fått kapa 15 cm på längden och de var sprött och orange nere i längderna med en utväxt.
Jag slingade upp botten (3 cm) och ha en färg på längderna som fick bort de oranga och gjorde så att håret smälte ihop med de övriga! sen räddade vi upp det med 120 slingor från rapunzel.
Självklart så syns det lite lite, men hon blev så glad så hon nästan fick tårar i ögonen! håret är ju så viktigt för en, och resultatet blev långt över hennes förväntan!
Då blir man alltid lite extra glad. ♥

3 Kommentarer

  1. Så duktig du är! Så snyggt det blev 🙂 mitt barr hade också behövt räddas!

  2. Snyggt! 🙂 utför du hårförlängningar med microringar? Jag är nämligen lite nyfiken på att testa den metoden men vill gärna veta mer 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *