Jag är för dålig på att hålla tyst, men vet ni vad! Glädje är till för att spridas, och de här är verkligen en sådan glädje som jag inte vet vart jag ska stoppa! vill inte gömma, vill skrika ut till hela världen.
Så jag struntar att det är tidigt, jag berättade tidigt med tjejerna också! Om allt går som de ska dessa veckor, så kommer vi bli föräldrar igen sent i vår och tjejerna kommer få ett till syskon. ♥
För två veckor sedan satt vi i chock här hemma, efter gynbesöket så skulle jag haft mens dagen efter! den kom inte, och de är märkligt då jag har det på dagen. Men jag tog ett test, ifall att.
Och mycket märkligt, två streck efter varandra syntes på båda pinnarna. Efter 6 månaders försök, så är det äntligen vår tur! Den tredje, och den sista.
Jag mår helt okej, jag är illamående! (för första gången någonsin) har aldrig känt de innan, och har aldrig kräkts. Men i går så var de första gången, i vecka 7 så började det.
Hoppas att det inte kommer ta över, och att de håller sig i schack! Jag har även REDAN gått upp i vikt, haha! jag vet inte vad de är med min kropp. Den känner på sig på en gång, och bara bunkrar upp.
Jag äter precis som vanligt, inte mer eller mindre sugen på något men kroppen bara suger åt sig! så jag får se om jag lyckas hålla mig under 25 kg denna gång, eller om det bli mer! herrejösses.
De känns så fantastiskt att få genomgå det här igen, den här långa resan i 9 månader. Längtan, små sparkar.. gud vad jag längtar.
Publicerad,
Åååå grattis till er! Ung mamma grymt bra gjort ;)dina tjejer är så söta , snart har du 3 fina små vad kul :)! Lycka till med allt
Ååh så roligt för er! Stort grattis!!
Jag har följt dig sedan du var gravid med Novalie och tycker att du är en stor inspiration. Ska bli så roligt att få följa dig genom ännu en graviditet och första tiden med liten. Speciellt eftersom jag själv väntar mitt och min sambos första barn (v.15 idag!) 
Grattis!! Gud vad roligt!
Har följt din blogg sen Wilja var liten.
Stort grattis, så roligt. Vi väntar också barn igen till april, har en dotter på 8 månader så det är vådligt tätt. Mår också såå illa, har spytt varje dag sen vecka 7. Hoppas det går bra för er, grattis än en gång
Grattis!
Grattis!!! Gud va roligt!
förstår längtan och den otroliga lyckan när det äntligen tar sig! Ska bli jättekul att följa även denna graviditet
kram
Vad roligt ! Stort grattis
Har följt din blogg länge nu, har själv en son som är 3 månader yngre än Novalie
Lycka till !
Grattis fina du
Stort grattis!
Gick in här för att ställa en fråga om hår, men nu känns den frågan väldigt liten och kan vänta! Grattis igen!
Stort grattis till plusset! Kommer följa dig genom din graviditet denna gången med eftersom du bjuder på så mycket fina bilder och tankar. Längtar tills vi själva kan börja med bebisverkstad igen
Lycka till ! <3
Ååååååååååå stort grattis! Oj vad skoj
Stort grattis
Åååhh stort grattis till er. Gud så roligt!

Stort grattis fina du!
Ser fram emot att få följa detta tillsammans med dig/er!
Din blogg är verkligen något jag värderar högt
Håll tummarna för mig och min man att vi också får bli gravida snart!
Kram på dig <3
tusen, tusen grattis!!! så mysigt och roligt för er
all lycka! <3
Ååååh grattis igen!!!
Grattis fina du <3
Hej! Gud va roligt! Älskar din blogg, har läst den länge. Ska bli spännande att följa.
Jag och min sambo försöker också bli med barn och har försökt i 3 månader än så länge. Jag längtar verkligen och blir så besviken när de inte blir något. Har du några tips för att man inte ska bli för besviken och ledsen?
Kram
Åh grattis fina du!!!
Lyckan när man äntligen får dom två sträcken går inte att förklara, vi väntade och väntade men äntligen fick vi våra sträck när vi väntade S
Ett stort grattis till dig och din fina familj. Vad otroligt härligt med en till, för er som väntat ”länge” på det. Själv har jag nooog som det är med mina två, hi hi.
Jättegrattis och ett stort lycka till!
åååh grattis!!! <3
Har också följt dig länge, sen Novalie föddes! Så himla roligt 
STORT STORT GRATTIS!
Ååå vad roligt!
Grattis! ! Jag spydde varje dag med Melker ifrån vecka 7-12
Kanske är en liten grabb tillslut
Små ät ofta, ha lite kex eller skorpor vid sängen som du kan äta innan du går ur sängen och drick mycket- Underlättade iaf lite för mig:)
Åhhh va roligt! Grattis till hela familjen:)
åh vad roligt <3 stort Grattis all lycka
Stort grattis! Vad roligt då är vi i samma vecka. Vilket datum hat du bf? Vi har 5 maj <3
Så roligt att få följa andra gravida nu också
Stort grattis!!
Grattis! Vad roligt! Hoppas illamåendet är kortvarig.
Stort grattis till er!
STORT GRATTIS!!! <3
Grattis, så himla kul!
GRATTIS!!!!!
Grattis vad kul! Å emmaljunga är så jävla snygg
Wiho!!! Vilken otroligt rolig nyhet Patricia!!! <3 Lycka lycka lycka!! Är själv gravid med första barnet i vecka 34 nu! Minns verkligen den där otroliga lyckan och pirrandet i början!
Åh! Bebis! Är väl det finaste som finns! Grattis till hela familjen fina du! Kram E
ååå vad roligt!! Stort grattis till er!!!
Åh så himla stort grattis!!! Har följt dig ända sedan Wilja föddes, så himla roligt!!! Håller tummarna hårt att lilla bönan stannar kvar!
längtar så efter en tredje liten men får vänta lite till..
Har själv två små pojkar födda 2011 och yngsta 2012, och är lika gammal som dig
All lycka till!
Stort grattis, vad underbart för hela familjen <3
Graattis!
Stort grattis! Blir så glad för er skull
jag fick barn för bara 4,5 mån sedan, men å vad jag saknar sparkarna !!! Lycka till med allting Kram
Ooh grattis till graviditeten!!!
Vilken LYCKA! Stort grattis till er! En fantastisk nyhet, önskar er allt gott!
Grattis till graviditeten
Är själv gravid i vecka 20 och har nyss börjat känna sparkarna och det är magiskt!
Grattis!! Så otroligt kul för er, och kul för oss bloggläsare som får följa er resa! Ser fram emot det! Kram
Åh! Massa tusen grattis till er! Kram
Vad kul! Grattis! Väntar själv nummer tre, är i v.13 nu och mår vansinnigt illa. Det bör väl snart släppa hoppas jag. Kul att följa någon annan som också väntar trean i vår!
Stort grattis, vad underbart
Stort grattis till bebisen i magen :=)
Åååh så kul! GRATTIS!
Åh grattis! Va mysigt att vara gravid igen:)