Vi har haft en så sjukligt bra dag så det inte är sant, och vi har hunnit att göra fruktansvärt mycket på kort tid! Vi har kört en Ikeavända, 45 minuter och hejdundrande många tusen borta. Fort går de! När vi var klara med allt vi skulle ha, så sa vi de: fyfan va man kan spränga pengar på kort tid om man bara vill. Nåväl, hela lägenheten är nu färdig för att inredas! Sänggavel, köksbord & stolar, hemnesbyrå, skoskåp, lampa, TV och massa hyllor! Vi har även träffat Linus storebror och suttit i solen med kaffekoppar och myst, vi har varit och sett vår nya lägenhet igen och tagit alla mått på köksluckorna! Har bestämt oss för Lidingö luckorna 🙂 Kommer bli så bra när de blir klart de här, vill flytta verkligen nu nu nu.
Farfar och Farmor var här och passade barnen medan vi var iväg! Imorgon så skulle jag ha varit ledig, tji fick jag då de är ”strejk”.. Så 5 nätter i rad, sen fan ska jag ta ut ledighet och inte röra mig ur fläcken.
Hej Patricia, undrar var dina byxor kommer ifrån?
Kram
Såg på instagram , den bilden från Ikea, vad roligt att handla på sig 🙂
Måste även säga att din tatuering på låret är sååå snygg!! Och undrar om det gjorde ont att gadda sig på låret?
Hej!
Du som jobbar natten, blir du inte väldigt trött? Det känns som det är full rulle hela dagen trots att du jobbar/jobbat natten? 🙂
Själv har jag precis börjat jobba natt, och blev helt slutkörd efter ett pass från 21.00 till 07.00, har du något tips för att inte bli eller vara lika trött? 😀
Jätte fin blogg och fina flickor har du!
Snygga jeans 🙂 varifrån ? Kramar
Dom kommer från wesc 🙂
Hej gumman! Tänk på att Ikea lanserar sitt nya kök 3 Juni! Alltså inte långt kvar! Deras nuvarande kök kommer bara att finnas kvar att kunna beställa i två år till. Alltså reservdelar. Det nya köken ska vara mycket mer genomtänkta och eran nya lägenhet kommer ju ha ett mer värde med det nya köket den dagen ni ska sälja!
Vi skulle beställa ett Ikea kök för några veckor sedan men väljer ny att vänta till 3 juni istället för att beställa de nya köken 🙂
Ett tips bara, menat med all välmening 🙂 <3
Kramar till sig och din underbara familj!
Snygga jeans 🙂