Tips på Julklänningar!
Om 19 dagar så får barnen öppna sina Julklappar, och Mamma vill gärna hitta något fint att ha på sig! 🙂
Varför känner man att man alltid vill göra sig lite julfin för? Tycker de är så roligt, och bära en färg som jag annars aldrig gör.
Dock så hade jag faktiskt svårt att hitta några klänningar som kändes okej att ha på sig på Julafton! Jag vill iallafall inte bära en klänning med en urringning ner till haparanda, eller urringning bak i ryggen ner till rumpan! haha, inte när man träffar sin familj i allafall. Sen tycker jag att de flesta klänningar är så väldans korta, självklart har man strumpbyxor på sig! Men ändå, jag har ju till min fördel att jag är så kort, en vanlig klänning blir ju som en maxiklänning på mig ändå. Men här ovan så hittade jag några fina klänningar enligt mitt tycke från Nellys! Vilken borde jag klicka hem?
Hihi, ner till Haparanda?? 😉 ligger längst upp vid finska gränsen ju 🙂
håller helt och hållet med dig, antingen visat man för mycket av brösten el så är klänningarna för korta för min smak … Jg tyckte den i mitten( stora bilden) såg väldigt fin ut:)
Men vafan, schhhhh! förstör inte för mig nu, känner du inte till de uttrycket? 😉 ner till haparanda? Hoppas det inte jag som fått för mig att man säger så bara.
Ja, de är nog min favorit också! tack för den hjälpen 😀
Den i mitten eller till höger tycker jag skulle passa dig 🙂
Diskret men ändå väldigt feminina på.
Kram
Den längst till höger var superfin! 🙂
Ett uttryck är från Ystad till Haparanda men inte ner till Haparanda när det som sagt ligger långt upp i norra riket
Heej Patricia! SNÄLLA… kan du skicka länk till klänningen i mitten till mig? Letat som en galning efter julklänning och har inte hittat någon jag tycker om förns jag gick in på din blogg och såg den!
Det skulle vara så snällt….
Om du inte vill skriva i kommentarsfältet får du gärna mejla länken.. på: [email protected]
Skulle betyda massor om du gjorde de!
mitten eller höger 🙂
Är det inte ner till ystad? Och upp till haparanda? Inte för att det spelar någon roll, tror nog alla förstår vad du menar..
Den i mitten =) superfin!
Den i mitten !!
Hej fina du!
Kan du inte länka klänningen i mitten? Sitter och letar på nelly, men jag hittar den inte. 🙁
Kram!
Fina 🙂 dock opraktiska :p
Varför skulle dom på något vis vara opraktiska? 🙂
jag vill också ha länkar 😀 tyckte dom raka enkla var så himla fina!
Hej! Kan du skriva /länka klänningen i mitten till min mail? Vore guld!
Snälla, ge oss en länk!! 🙂
Mvh Rebecka