Header Image

PATRICIA- Mamma till tre små!

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

När alla är på plats.

Publicerad,










Jag känner mig så hel som jag bara kan.
Varje gång Wilja kommer hem efter sin Pappa helg så är jag så full med energi, och lägger allt som jag bara kan åt henne! De är så jädrans kul. Och även om hon bara är borta i två dagar, så är det som att få hem en annan unge varje gång! hon har hunnit växa så mycket på dessa få dagar! 😀 eller så är de för att man har en liten hemma…. oavsett, de är helt obegripligt hur mysigt de är att få hem den lilla parveln igen. Lycka!

Dagen har spenderats hemma hos barnens favoriter! 🙂 Ätit urgo mat, tog oss ett glas vin! Haft de jätte trevligt. Klippt hela familjen har jag gjort också! Wilja cyklade omkring på sin fina cykel som hon fått av farmor och farfar! mjooo… liiite stor är den allt! Men lika kul va de för det. Vid 20 så rundade vi av och begav oss hem för lite mer mys. Wilja va uppe sent idag, och somnade vid 21! Tur att de är röd-dag imorgon 😉

Trots min antipåsk känsla så måste jag nog säga, har aldrig haft en mysigare påsk!
När man har familj att dela den med, ja.. Då är det nog precis så som det ska vara.

13 Kommentarer

  1. åh vilka mysiga bilder.
    Glad påsk! Ser ut som ni haft en härlig helg.

  2. Sluta kalla Linus föräldrar för Wiljas farmor och farfar, du sårar folk! Det är Simons föräldrar som är farmor och farfar åt henne, tänk om!

  3. Jösses! Vad folk kan bry sig! Man blir ju helt matt! Varför ska man särskilja folk så? Man kan väl vara farmor och farfar även om det inte är biologiskt? Man kan väl dessutom ha flera av varje? Vad gör det?
    Ojojoj, vad vissa sitter fast i gamla mönster! Är det någon som ska tänka om så är det nog den personen som skrev kommentaren över!

  4. Jätte söta bilder! 🙂

  5. Fina familjen! Så stolta ni måste vara att ni fixat allt tillsammans 🙂
    Du.. Skrikbilderna är uppladdade först nu. Hihi. De från skörtorsdagens kalas var bara en försmak 🙂
    Vad tycker du? Puss i påsk

  6. Du som har skrivit om linus föräldrar är ju bara för patetisk

  7. Åh, söta wilja, nova
    obeskrivligt vad ni är underbara.
    så himla fina hela familjen
    Kommentera gärna min blogg också :')
    ha en underbar dag kram på er!

  8. idiot… hahaha

  9. Vilken gullig liten jacka!! De finns så himla många söta vår jackor till tjejer!

  10. Tror det är du som ska tänka om. Usch för dig!

  11. Världens finaste barn och bilder! Ni verkar ha det så bra tillsammans! Kram

  12. Är så glad att du fått en sån fin familj att dela ditt liv med, du förtjänar verkligen det!
    Du har världens finaste flickor, och en pojkvän som verkar vara den mest snälla, omtänksamma och duktigaste både pojkvän och pappa!
    Du är så jäkla värd det gumman, hoppas du vet det!
    Kram till dig och din familj

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *