Header Image

PATRICIA- Mamma till tre små!

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Mår skit! Iam icecold. Igår hände det nått…

Publicerad,

Mår skit! Iam icecold. Igår hände det nått med mig! Åt pizza på kvällen med Mimmi! Gick hem till madde, PISKADE dom i Buzz! 😉 sen när ja kom hem hade jag sjukt ont i magen. Mådde illa som bara den! Sen började jag spy brutalt?! En gång, sen var de lixom bra. Dock feberfrossa hela natten! Kändes som jag yrade. Jag som skulle åka till Linus idag! 🙁 fyy.. Så, har varit hemma hos Pappa och kurerat mig lite! Wilja och jag har i stort sett sovit hela dagen! Haft ont i magen, men inte spyfärdig. Men NUSÅ! Back on track 🙂 förutom huvudvärk som de skriker om! Så jag undrar om jag blev dålig av Pizzan ir om de va en släng av magsjuka? Me tanke på att ingen av alls ja umgåtts med sista veckan har varit sjuka! Och ingen annan känner av något heller. HOPPAS att jag är bra Imorgon! <3 isåfall blir de att åka till Bålsta! Sen ordna med lägenheten i veckan.

2 Kommentarer

  1. Det var säkert matförgiftning…jag fick det en gång och det kom snabbt och gick över efter ett par timmar. Inte trevligt ALLS…stackare :/

  2. Tobias kom hem en dag å bara spydde fast ingen hade vart sjuk.. vinterkräksjukan kan smittas av att bara typ ta på någon på bussen:P haha om det "bara" varade i en dag eller så va det säkert det, då måste man vara "försiktig" och inte träffa folk på två dagar, vi råkade enda smitta emma efter tre dagar…..

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *