Led mig på rätt spår?
Publicerad,
Mycket händer, lite händer!
ÅÅÅÅH ♥ Allmänt glad, allmänt osäker, allmänt nyfiken, allmänt rädd! har lite blandade känslor, ska man våga, ska man inte våga?
Allt återstår att se, mail trillar in som får mig nyfiken på saker och ting. Men en sak i taget!
Vilka är de som är kvar här inne?
Kan inte ni snälla ta er någon minut, leda mig & min blogg tillbaka på rätt spår igen! Vad vill ni läsa mer om/mindre om?
Inlägg på olika saker? Lite tips, skulle göra mig aningen lättad. Sitter i en fas, då jag inte riktigt kan komma i gång även om jag vill.
Hej snygging!
Jag vill ha lite mer hårtips. Och kanske lite naglar och sånt som du är så bra på! Du är en grym inspirationskällla 🙂
Kram
Hej patricia! 🙂 berätta lite om er inredning, tänker ni ändra på nåt eller är ni klara? Bröstoperationen nu efter har brösten läkt klart? Fler barn? Och hur blir det med utlandsresan i jul som du och linus och barnen skulle åka ? 🙂
Jag är kvar, alltid, men det vet du! <3 Satt som en tok och kollade din blogg stup i kvarten under din bloggpaus. Var livrädd att du inte skulle börja blogga igen. Så härligt att du är tillbaka!! 🙂
Superfin ny header har du också!
Jag älskar variationen på dina inlägg. Att du bloggar om mammalivet, shopping, inredning, personliga inlägg, osv, osv. Variation är allra bäst!
Har läst din blogg sen du väntade novalie jag vill läsa om din vardag om vad ni hittar på. 🙂 tycker om din blogg riktigt mycket!!
Jag har läst din blogg i 2-3 år och finns fortfarande kvar 🙂 älskar att läsa om er vardag, inredning, allt du köper till dig själv och barnen, se saker du syr, mat, allt som som du brukar skriva om 🙂 och älskar dina fina bilder du tar!
Eran vardag, inredning och pyssel vill jag läsa om 🙂
Mer recept på mat, du lägger alltid upp så härliga matbilder på Instagram! 🙂
Hej och va kul att du bestämt dig för att börja blogga igen 🙂
Följer dig på instagram och har läst din blogg sen i början av graviditeten med Novalie.
Jag tycker det är kul när du skriver lite varierat:
Träning,mattips,tips om diverse ting.
Inredning och mode 🙂
Och såklart om barnen,tips på kläder till dom m.m
Kramar Sara
Ååh jag älskar när du skriver fritt om din vardag! 🙂 Vad ni hittar på om dagarna, barnen, relationer, osv. Det är ett sånt GO i dig 🙂 Recept är alltid uppskattat från min sida, då jag alltid har sån dålig fantasi själv. Lika så när du pysslar… du får jättegärna lägga upp hur du syr osv. Grejen är ju den att du är så bra på att skriva så allt blir intressant att läsa om 🙂 Fortsätt blogga! Ha en toppendag! 😀 Stor kram!
Jag började läsa din blogg via ditt ex Anton – min barndomsvän. Det var där i svängarna när du blivit med Wilja. Jag fastnade ganska direkt 🙂 Jag tycker du gått från klarhet till klarhet och du blev både en förebild och inspiration att läsa.. I mina ögon så lever du det bättre familjelivet och något jag drömmer om för framtiden. Jag skulle gärna läsa mer om era planer för framtiden – hur ni ser på resor både med barnen och utan, samt hur ni klarar av att hålla igång kärleken med två små barn. Sen undrar jag också över det här med din tidigare vilja att studera? Jag pluggar nu men drömmer om barn osv. Känner dock av allmänhetens tryck av att man måste ha fast arbete och hela baletten innan man börjar tänka i de banorna.. Liten novell det här
Och resten av min kommentar hängde tydligen inte med.. I alla fall, stort lycka till i framtiden och hoppas du hittar inspo att fortsätta skriva
Inredning,ditt pysslande o din vardag med flickorna är roligt att läsa om!
Man blir glad och inspirerad!
Fortsätt som du gjort 🙂
dina barns utveckling, instruktioner på det du syr, inredningstips,recept,träningstips, dagen mamma (outfit), sminktips, löshår osv osv hahaha :))
Ååh det är så kul att du har börjat blogga igen!
Jag verkligen älskar när du skriver om personliga saker, åsikter eller texter / tankar, du är så bra på att skriva sådant!!
Tusen pussar & kramar
Jag började läsa din blogg när wilja var ca 1!
Läser den varje dag, älskar den! Vill läsa mer
Recept , mer pyssel och mer småsaker!
Mer om hur du syr dina saker! Visa dagen outfit!
Älskar dina inredningstips! Spännande att se vad du syr,önskar bara att jag också var mer händig 🙂 det är kul att läsa vad du och din lilla familj hittar på på dagarna❤️ Fortsätt blogga
Hej hej, jag har läst ett tag och gillar att läsa om mattips, er vardag – vad ni gör på helger och så, inredning. 🙂
Er vardag, mammalivet, inredning och recept är nog det jag skulle vilja se. Tycker det är så tråkigt med alla träningsbloggar som finns nu för tiden, visst de är bra… men inte så roliga att läsa. Älskar din blogg, man blir alltid inspirerad av dina bilder och dina texter!
Du är grym, bara så du vet <3
Jag har hängt med länge 🙂 och kommer nog fortsätta göra det så länge du orkar blogga 🙂 Jag tycker om att läsa om er vardag, rutiner med barnen, nya inköp, inredning och pyssel. Tycker du tar fina bilder till bloggen och jag inspireras av allt möjligt 🙂 /Tvåbarnsmamman
Förstår mig rätt nu men anledningen till att jag fastnade för din blogg, hållt mig kvar är för att du alltid tagit med oss in i ditt liv på djupet. Vi har fått läsa om sånt som man egentligen inte skriver om. Jag förstår att det kanske är annorlunda nu men enligt min mening är det de som gjorde din blogg såå bra
Gillar starkt att du börjat blogga igen 🙂 Vill gärna läsa mer om inredning 🙂
En blandning av vardagsliv, barnen, shopping, inredning, pyssel, mat 😀
Jag älskar att bara läsa om din vardag. Barnens utveckling, shopping. Om din inredningen som är klockren! Helt i min smak.
Du har peppat mig mycket i att inte sitta på röven. Fixa dona hemma, städa, leka, pyssla etc Sen ditt kapitel med brösten, kul att följa då det är något jag Ska göra.
Fortsätt inspirera, det är de du gör bäst!
Jag är gravid med första barnet som är en liten tjej. Hon kommer inte förrän sista januari, men eftersom det är första skulle de vara roligt om du ville tipsa om vad som är viktigt och mindre viktigt om du har tid såklart 🙂
Skulle jätte gärna vilja köpa såna napphållare och tycker de är jätte kul när du skriver om recept och din hobby 🙂
Jag är jätte glad att du började blogga igen. Gillar verkligen allt du skriver om. Tycker de är kul med mode, lite skönhets tips och allmänt om familjen. Har själv barn i wiljas ålder. Kram på dig / sandra
Gillar din blogg som den är, men lite inlägg om inredning och pyssel vore kul att läsa 🙂
jag vill ha din blogg som den var! ;D få läsa om alla era galna upptåg, vardagen hos er och en massa bilder på de underbara ongarna, livet på riktigt utan krumelurer, stunder då du vill sälja barnen på blocket, allt som hör en vardag till! 🙂 Dina drömmar och mål, inredning, pyssel och allt annat du känner för att skriva om!
<3 <3 <3