Header Image

PATRICIA- Mamma till tre små!

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Hur man sätter i clips & gör lockar.

Publicerad,

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7iLNLUOjZ5Q&feature=youtu.be[/youtube]

9 Kommentarer

  1. Hej!
    Har en fundering ang hur du sätter i extensions? Limmar eller knyter du? 🙂

    • Hej! Hm, hur knyter man fast håret? 🙂 Limmar gör man aldrig, utan man använder sig av tunna små slingor! som man värmer fast med keratinvax. Kram!

  2. Ååh kan inte du göra fler videos med barnen och så? Såå roligt att se!:)

  3. Hur fick du så kort hår, ditt vanliga? ville du ha det innan och ångrade dig? 🙂

    • Hej hej 🙂 nej, jag klippte mig jätte jätte kort och hade en så sjukt kort frilla med rakade sidor 09. Efter de så växte de ut en hel del, men efter att ha färgat de.. så var jag tvungen att klippa av mig allt (igen!)

  4. Vet inte hur man gör, men du pratar en del i olika inlägg att det är så slitsamt för håret och därför undrade jag hur du gjorde. Jag har länge funderat på att göra extensions och min frisör och flera andra knyter/flätar fast slingorna i hårbotten och det är tydligen väldigt hälsosamt för håret. Har dock aldrig prövat någon av metoderna så jätteinsatt är jag inte 🙂

  5. Kul video! Fler sådana tack! 🙂

  6. Hej, videon är inte här längre? 🙁

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *