Header Image

PATRICIA- Mamma till tre små!

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

En blogg svacka!

Publicerad,


Haft fullt upp precis hela dagen! när jag stod i handduk tidigare idag så ringde min svärmor och frågade om jag skulle åka med och köpa en säng åt Novalie!
Visste inte vart jag skulle börja först, torka håret eller klä på mig. Slängde ner sminkväskan i väskan torka skallen och tog på mig kläder! 10 min senare var jag färdig med en snabbt påkladdad bas i ansiktet.
Vi åkte mot kungenskurva, hämtade sängen! En prinsesslik, så himla fin verkligen. Vi tog en runda på Ikea, fikade lite och köpte hem lite småpyssel och lite klappar (kastruller och sånt).
Väl hemma så bjöd vi på middag, fick hem en middagskasse igår med över 1 kg färsk underbart god lax! Kommer in ett annat inlägg om det.
Trodde det skulle bli en väldans spring på Novalie idag med växasängen! Men inte, hon la sig tyst. Somnade, hon har inte gått upp en enda gång! *Pepparpeppar*, springet lär väl komma snart.
Barnen sover och jag ska slå in lite klappar, försökt att suga in mig kärlek idag! För imorgon jobbar jag och kommer inte träffa tjejerna förens på Lördag när vi vaknar 🙁

Jag tror också jag har hamnat i en liten svacka här inne.
Någon som vill hjälpa mig att hitta lite glöd igen så vore det mer än tacksamt. 
Finns det något ni vill läsa mer om?
Ska jag lägga upp några speciella inlägg?
Mer bilder?
Vad för slags bilder?
Mer pysseltips?
Berätta gärna! Lovar er att de kommer hjälpa mig massor.
KRAM 

 

7 Kommentarer

  1. Fullkomligt älskar dina pysseltips, så det är grymt uppskattat!

  2. Tycker din blogg är toppen redan, inläggen om dina små tjejer och vardagen tycker jag mest om! 🙂

  3. Jag älskar dina personliga inlägg. Då du ger din åsikt om nåt eller berättar nåt om dig själv som vi inte redan vet.

    Dina pyssel- och inredningsinlägg är också uppskattade, shoppingtips, dagens mama, och så tycker jag att det är dags att vi får se lite fler bilder på dig, snyggo! 🙂

  4. När förlovade du och Linus er? Har ert förhållande blivit bättre efter ert uppehåll? Älskar din blogg!!! Hoppas allt är bra med dig. Kramar

  5. Jag tycker det är jätte intressent att läsa om era dagar:)

  6. Inredning, eran vardag. Jag tycker du gör det bra redan nu 🙂 kram på dig!
    PS: Och gärna lite fina bilder på dig, för du är ju snygg!

  7. Pysseltipsen uppskattas från min sida! Annars är din blogg underbar som den är ^^,
    Kram!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *