Food-baby!
Idag så har rensningen här hemma fortsatt! Vad gör man inte på vabbdagarna, jo! man hinner göra sånt som man sällan hinner med annars.
Vi har även skrubbat balkongen, den är ren och fin och möbler har vi ställt fram! nu blir de väl ändå ingen mer snö kan jag tro? Känns skit mysigt.
Linus & Wilja kom hem lagom till fem, vi har ätit middag så har skaffat mig en stor food-baby nu! Barnen slocknade för en stund sen, så ska röja undan här hemma innan vi tar helg.
I morgon så fyller min kära syster år, så vi ska se hur vi ska fira henne! På Söndag är det dags för lilla Mirabells kalas på Leklandet, ska bli väldigt roligt för tjejerna! kommer ha fullt upp i helgen, och i dag är sjukstugan över. Va bra att ha en extra dag hemma med skruttan! Ha en fin kväll tjejer, och (killar?) dock tror jag inte att jag har en enda sådan här inne!
Åå, Nike-skorna! Nåt du ska sälja? Storlek? Intresserad!!!! 🙂
När du till och med börjat redigera hyn på bilder på dina barn – ja då har det gått för långt. Du är ju helt besatt av slät hy, tom på en liten 2-åring. (Refererar till instagram)
Haha och så tog du bort bilden från insta där du blev sååå arg 😉